SMS | SMS zprávy
Hlavní stranaSMS zprávy na pevné lince

 • Co je služba SMS?


 • je komplexní řešení, které přinese všem uživatelům pevné sítě alternativní způsob komunikace pomocí SMS s uživateli pevné i mobilní sítě

  SMS automaticky umožňuje všem účastníkům pevné telefonní sítě odesílání a příjem SMS zpráv z SMS telefonů nebo terminálů na jejich pevné telefonní lince a využívání podobných SMS služeb, které nabízejí mobilní operátoři

  SMS odesílané na klasické telefony (především z mobilní sítě), budou účastníkům čteny přes aplikaci Text to Speech, případně doručeny do jejich schránky Memobox. Standardně je zajištěna i možnost odpovědi formou "hlasové SMS" s využitím funkcionalit služby Memobox.

 • Co služba SMS umožňuje?


 • účastníkům pevné sítě obousměrný přenos SMS zpráv

  příjem a odeslání SMS o 160 znacích

  následné doručení do jiných mobilních i pevných telekomunikačních sítí, případně zpět do pevné telefonní sítě

  Odeslání krátké SMS na e-mailovou adresu

  Odeslání SMS na fax

  Příjem SMS odeslaných z mobilní do pevné sítě v podobě textu nebo převodu na hlas v případě, že zákazník nevlastní koncové zařízení podporující SMS nebo není v jeho koncovém bodě funkční služba zobrazení čísla volajícího (CLIP).

 • Jak poslat SMS z mobilu na pevnou linku


 • Z mobilní sítě Telefónica O2 (Eurotel)

  Napíšete text SMS

  Odešlete přímo na číslo v pevné síti v mezinárodním formátu (+420 244 404 022) Příklad: "PREJEME VAM VESELE VANOCNI SVATKY" a odeslat na číslo +420 244 911 711

  Ze sítě T-Mobile

  Napíšete text SMS

  Odešlete přímo na číslo v pevné síti v mezinárodním formátu (00420244404022) Příklad: " PREJEME VAM VESELE VANOCNI SVATKY " a odeslat na číslo 00420 244 404 022.

  Ze sítě Vodafone

  Napíšete SMS zprávu ve tvaru: číslo v pevné síti, mezera, text zprávy a podpis

  odešlete na číslo 900 3008 Příklad: "00420 244 404 022 PREJEME VAM VESELE VANOCNI SVATKY" a odeslat na číslo 9003008

 • Hlavní výhody SMS


 • Výhodné ceny SMS do pevné i mobilní sítě

  Pohodlná obsluha

  Pro odeslání SMS nebudete odkázáni pouze na mobilní telefon, jestliže budou chtít odeslat SMS Vaše rodina či přátelé

  Služba SMS je vhodná pro zaslání krátké informace, když nechcete nebo nemůžete dotyčnou osobu zavolat

  Bez vyrušení telefonickým hovorem můžete diskrétně sdělit potřebné informace

  Můžete komunikovat i s vašimi zahraničními přáteli rychle a pohodlně

 • Instalace služby SMS v pevné síti


 • Pro odesílání SMS nemusí mít zákazník ani CLIP ani službu SMS nemusí registrovat. Stačí připojit SMS telefon na linku a mít v něm nastavené číslo SMS centra pro odesílání SMS (147xx, kde x mohou být dle typu vašeho telefonu prázdné pozice nebo nuly).

  Pro příjem SMS v textovém formátu je třeba mít na lince funkční službu CLIP (Zobrazení čísla volajícího), u linek ISDN2 ji máte automaticky, u běžné pevné telefonní linky ji objednáte zavoláním na bezplatné číslo 800123456 (z vlastního telefonu) - textové doručování SMS zaregistrovat odesláním SMS s klíčovým slovem TXT na číslo 1234

 • Provoz služby SMS v pevné siti


 • Čas doručení SMS z pevné linky na pevnou linku v textové podobě - zpravidla do 30 sekund.

  Čas doručení SMS z pevné linky na pevnou linku v hlasové podobě - zpravidla do 60 sekund.

  Čas doručení SMS na pevnou linku z mobilu v textové podobě - zpravidla do než 30 sekund, pokud je SMS dodána GSM SMS centrem k dalšímu doručení do pevné sítě bezprostředně po odeslání z mobilu.

  Čas doručení SMS na pevnou linku z mobilu v hlasové podobě - zpravidla do 60 sekund, pokud je SMS dodána GSM SMS centrem k dalšímu doručení do pevné sítě bezprostředně po odeslání z mobilu.

  Čas doručení SMS z pevné linky na mobil - zpravidla do 30 sekund, pokud není doručení SMS odloženo GSM centrem například pro nedostupnost mobilu (mimo dosah, vypnutý apod.)

  Čas doručení SMS na pevnou linku, pokud ji příjemce nemůže přijmout v textové podobě. Po třech neúspěšných pokusech o doručení SMS v textové podobě přepne SMS centrum způsob doručení do hlasového režimu a 3 dny se pokouší SMS klasickým voláním doručit adresátovi v pevné síti. Interval mezi jednotlivými pokusy je cca 30 minut, s výjimkou nočních hodin (od 21 večer do 07 ráno)

  Doručení SMS v průběhu hovoru není možné. Je-li Vaše pevná linka obsazena hovorem, nemůže se Vám dovolat ani SMS centrum. Toto je jeden ze zásadních rozdílů mezi mobilní a pevnou sítí. V mobilní síti probíhá přenos SMS po datovém nikoliv po hlasovém kanálu.

  Hovory přesměrované do hlasové schránky. Hlasová schránka Memobox je schopna přijmout pouze SMS zprávy konvertované do hlasové podoby v případě, že se nehlásíte. Zprávu v textové podobě schránka nepřijme.

  Jaká je lhůta pro doručení zprávy. (v případě, že je mobil vypnutý, nebo mimo dosah) Tato lhůta závisí na mobilním operátorovi, zpravidla je nastavena na 72 hodin.

  Vyzkoušení SMS v hlasové podobě. Stačí na mobilu napsat SMS a poslat ji na číslo pevného telefonu, kde si ji lze poslechnout. Přitom je třeba respektovat konkrétní formát SMS dle Vašeho mobilního operátora. U některých je třeba psát číslo pevné linky na začátek SMS a SMS odeslat na speciální číslo.

 • Pokud máte další dotazy, kontaktujte  technickou podporu

Přidat k oblíbeným  ^ Nahoru  Kontakt 
Nenalezli jste výrobek podle vašeho přání? Chcete koupit telefon, bezdrátový telefon, fax nebo příslušenství a potřebujete poradit s výběrem? Kontaktujte nás!


ATEL SERVIS 2014  dect range i-sms0130-0128