ATEL SERVIS | VoIP telefony
Hlavní stranaDosah bezdrátových telefonů pro pevnou linku

Většina výrobců bezdrátových telefonů systému DECT uvádí dosah 300m v otevřeném prostoru a 50m uvnitř budov. Tyto údaje jsou pouze informativní a slouží pro utvoření rámcové představy o možnostech zařízení.

Maximální dosah je více než 400 metrů
Mezi základní částí bezdrátového telefonu a částí přenosnou (sluchátkem) nesmí být ovšem žádná překážka, což v praxi jen těžko zajistíme. Jako menší překážka se chová kromě procházejících lidí, stromů a pod. například hlava nebo ruka telefonující osoby.

Dosah ve volném prostoru
Při vhodném umístění lze počítat s kvalitním pokrytím na vzdálenost zhruba 200 metrů pokud mezi základní částí a přenosnou částí budou jen drobné překážky. Uskutečnit hovor bude možné i na vzdálenost 300-400m, ale jakékoliv zastínění telefonu třeba procházející osobou bude znamenat výpadek v hovoru.

Dosah uvnitř budov
Zde jsou největší rozdíly v dosahu, který závisí především na povaze a množství překážek. Přesné hodnoty lze většinou zjistit jen na základně měření v konkrétním objektu. Následuje několik příkladů. Větší montážní hala nebo hala přestavěná na kanceláře, kde jsou stěny ze dřeva, sádrokartonu nebo podobných materiálů dobře propouštějících rádiový signál - přibližně 100 metrů. Budova, kde jsou slabé cihlové zdi a dveře ze dřeva - 30 - 50m. Budova, kde jsou tlusté zdi, nebo plechové dveře - 15 - 30m.

Překážky šíření rádiového signálu

Rádiový signál pohlcují všechny překážky, které mají rozměry větší než je použitá vlnová délka záření, tedy u signálu bezdrátových telefonů systému DECT 16 cm a jsou z materiálů pohlcující rádiový signál - železo, plech, beton, zdivo, atd. Naopak minimálně pohlcují rádiový signál materiály jako sklo, suché dřevo, plasty a podobně.

Prodloužení dosahu telefonů, zesilovače signálu / opakovače

Vzhledem k tomu, že Český telekomunikační úřad opravňuje používat bezdrátové telefony pouze standardu DECT s maximálním vyzářeným středním výkonem 10mW e.r.p. (platí pro základnové i přenosné části) a tohoto výkonu většina přístrojů dosahuje, je jediným řešením jak prodloužit dosah použití tzv. opakovače signálu.
Zařízení pracuje na principu opakování signálu základnové a přenosné části bezdrátového telefonu systému DECT GAP a tak pokrývá signálem oblasti, v nichž původně nebylo možné telefon používat. V této rozšířené oblasti můžete využívat všechny funkce přenosné části, např. zobrazení informací na displeji, telefonní seznamy, zobrazení čísla volajícího, atd.
Funkce handover vám umožní přechod mezi všemi oblastmi pokrytí bez přerušení hovoru.
Plochu dosahu můžete zvětšit v různých směrech instalací 6ti opakovači signálu kolem stanice základnové.
Podmínkou je umístění opakovače na hranici dosahu základnové stanice.
K opakovači není přivedena telefonní linka, pouze je nezbytný přívod 220V pro síťový napáječ.
Kompatibilitu konkrétního opakovače signálu (repeateru) s vaším bezdrátovým telefonem konzultujte s našimi techniky.


Opakovač (zesilovač signálu) Siemens Repeater pro prodloužení dosahu bezdrátových telefonních přístrojů. SIEMENS GIGASET REPEATER
Prodlouží dosah bezdrátového telefonu až o 70-300 m, 2 hovory současně, funkce handover (přechod mezi základnou a opakovačem bez přerušení hovoru). V oblasti dosahu opakovače Siemens Gigaset Repeater lze provozovat až 2 přenosné části současně.Pokud máte další dotazy, kontaktujte  technickou podporu

Přidat k oblíbeným  ^ Nahoru  Kontakt 
Nenalezli jste výrobek podle vašeho přání? Chcete koupit telefon, bezdrátový telefon, fax nebo příslušenství a potřebujete poradit s výběrem? Kontaktujte nás!


ATEL SERVIS 2014  dect range WPR0130-0128